İrtem Üniversal

50 yılı aşan tecrübe, sayısız saha denemeleri, kullanıcılardan gelen geri bildirimler ışığında, İrtem Üniversal ile size, en iyi sonucu alabileceğiniz çözümler sunmaya devam ediyoruz. 

İrtem Üniversal ekim makineleri, haşhaştan nohuta, kanoladan soğana her boyut ve biçimde tohumun ekim işlemini başarıyla gerçekleştirir.

Tüm üniversal ekim makinelerimizde, 3 kamlı kademesiz şanzıman standart donanım olarak sunulur. Bu şanzıman sayesinde, özellikle kanola, soğan ve haşhaş gibi mikro tohumlar 80 gr/dekara kadar düşük ekim normlarında ekim olanağı sağlar.

Kademesiz şanzımanın bir diğer avantajı, klasik dişli kaydırmak sistemlerde yaşanan "ayaklar arası atım miktarı farklılıklarının" önüne geçmesidir. Bu sistemde atım miktarı ayarı, kademesiz şanzıman üzerinden tohum dişlilerinin dönüş hızları değiştirilerek yapılır. Kursak boğaları daraltılmaz. Bu sayede ekici ayaklar arasında her koşulda aynı atım normu elde edilir.

 

 

Ekim makinelerimizdeki gübre mekanizmalarında da kademesiz şanzıman standart donanım içerisindedir. Böylece tohum atımında elde edilen hassasiyet gübre dağıtımında da sağlanmış olur.

 

İsteğe ve ihtiyaca bağlı olarak tüm üniversal ekim makinelerimize harici mikro-granül dağıtım ünitesi ilave edilebilir (opsiyoneldir).

Ayrıca, tüm gübreli modellerde, mevcut makine üzerindeki gübre kursaklarına mikro-granül gübre atım özelliği kazandırılabilir.

Tüm üniversal ekim makinelerimizde, ölçüm ve ayar işlemlerini kolayca yapmanızı sağlayan kalibrasyon mekanizması standart donanım içerisindedir.

Yukarıdakilere ek olarak, gübreli / gübresiz tüm modellerimiz ile birlikte opsiyonel olarak sahip olabileceğiniz özellikleri aşağıda sıraladık: 

Daha fazla depo hacmine ihtiyaç olduğunda, mevcut kapasiteyi %60 oranında artıran ilave depo seçeneği

Otomatik ve manuel elektronik iz bırakma sistemleri • Çalışma hızı, iz bırakma durumu, ekilen alan gibi, operasyon sırasında önemli bilgileri operatöre bildiren iş bilgisayarı (Dekar Ölçer) 

           

Ekim sonrasında toprak yüzeyine yapılması planlanan herbisit (ot ilacı) uygulamaları için hidrolik kontrollü iz bırakma sistemi 

Pnömatik dağıtımlı, harici mikro-granül dağıtım ünitesi

                            


Üniversal ekim makinelerimiz 3 farklı ayak seçeneğine sahiptir: 

• Uçtan yaylı baltalı ayak 
• Tek diskli ayak
• Çift diskti ayak
• Çekilir tip

SİTE ANKETİ     

Değerli müşterilerimiz makinalarınız için bizlerden aldığınız hizmetten memnun musunuz?


İLETİŞİM BİLGİLERİ (Fabrika)

Organize Sanayi Bölgesi Çelik Sokak No: 3/5 Hayrabolu-Tekirdağ /TURKEY

irtem makina

Telefon : +90 282 315 69 00 pbx
Faks : +90 282 315 33 66

© 2018 İRTEM TARIM MAKİNALARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. - Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım : Bosphorus Media +90 282 315 69 00

E-BÜLTEN - İlk Duyan Siz Olun!

Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun!